هنرمندا چه کارا که نمی کنن!!!!!!!!!!!!!  

نفت ماده ای است که شاید به نظر ما تنها برای صنعت به کار می رود و روحی در بطن آن وجود ندارد. این ماده عجیب می تواند کمک بسیاری به انسان در زندگی کند و حتی با کمی خلاقیت می تواند به روح انسان هم تازگی بدهد.
"لودمیلا ژوژینکو" یک طراح صنعتی است که چند سالی به عنوان طراح صنعتی در شرکت های مختلف نفتی کار کرده است اما پس از مدتی کار هنری خود را با سبکی عجیب آغاز کرد تا همه دنیا نظرشان به او جلب شود.
این هنرمند بلاروسی از سال ۲۰۰۹نقاشی با فرآورده ای نفتی ی

ادامه مطلب  

روانشناسی از نظر انگشت ها  

انگشت شصت، اولین انگشت به حساب می‌آید. یعنی شماره‌ها از انگشت شصت آغاز و به ترتیب به اشاره،‌ وسط، انگشتری، و كوچك ختم می‌شوند.
انگشت شماره 1
این انگشت نماد مسائل مادی و ثروت است و كسانی كه این انگشت را انتخاب می‌كنند، اقتصاد‌دانان خوبی هستند و معمولا از نظر مالی در وضعیت خوبی قرار دارند.
 
 
 
 
انگشت شماره 2
این انگشت نماد كار است و اشخاصی كه به این انگشت اهمیت بیشتری می‌دهند، انسان‌های کاری‌ای هستند و به طور كلی وجدان كاری‌ای خوب و مو

ادامه مطلب  

م مثل مغرور ...  

سلام . تابستونتون بخیر.یه سوال می خوام بپرسم ازتون خداوکیلی راستشو بگید.تا حالا به این فکرکردید وقتی دکتر شدید  زیرمیزی می خواید بگیرید یا نه؟تا حالا فکر کردید اگه یه بدبختی که پول نداشت اومد پیشتون  ویزیتش می کنید یا نه؟تا حالا فکر کردید جواب سلام مریضاتونو می خواید بدید یا نه؟تا حالا ...اگه تا حالا فکر نکردید خوب حالا فکر کنید؟....همه اولش همینو می گن!   از پیامبر(ص) پرسیدند برکت درمال یعنی چه ؟ درپاسخ، پیامبر مثالی زدو فرمود: گوسفند درسال ی

ادامه مطلب  

مثه آخرین روز شهریوره....  

+خب دیگه شهریور هم به پایان رسید و تابستونم تموم شد!
در کل تابستون خوب ولی خسته کننده و طولانیی بود
فردا پاییز دوست داشتنی از راه میرسه! یادش بخیر همیشه همچین روزی که فرداش باید میرفتم مدرسه کلی استرس داشتم و شبش به زور خوابم میبرد!
اما الان دیگه اون استرسه نیس. چون من عاشق پاییز و زمستون شدم:)
خب دیگه کم کم باید وسایلم رو جمع کنم و بار رو ببندم چون دیگه وقتی نیست. خیلی خوشحالم که دارم میرم
گاهی با خودم فکر میکنم ۵ ماه دیگه شهر چه تغییری میکنه وقت

ادامه مطلب  

تئاتر در آلمان  

تئاتر در آلمان با دو شخصیت معروف شناخته می شود : گوته و شیلر ." فاوست" گوته از بزرگ ترین نمایش های دنیا محسوب می شود ، که در آن افکار شاعرانه و فلسفی وجود دارد . از آن گدشته " گوته " انسان ها را این گونه می بیند :" در زنان هر آن چه هست می بیند ، ولی در مردان آن چه را که نوید می دهند..." ،  این گفته را درباره یکی از نویسندگان معاصر خود به کار برده ، ولی کار برد عام دارد .
شیلر با منظومه "آزادی" معروف است . شعر او سراسر شور و انسانی است . باید گفت : در آن زمان ،

ادامه مطلب  

با آغاز به کار جشن واره بین المللی نمایش عروسکی در تهران، تاریخ تئاتر را مرور کنیم .  

تاریخ تئاتر به روایت ویل دورانت  با  ترجمه عباس شادروان از انتشارات علمی و فرهنگی در بازار کتاب موجود است .
این کتاب در  ده فصل به بررسی تاریخ تئاتر از دوران باستان تا دوران جدید می پردازد .چکیده ای از ده فصل کتاب را در ده قسمت می آورم : فصل اول : انسان و نمایش .
انسان در مقابل واکنش نیروهای طبیعت به فکر فرو می رود تا راه چاره ای پیدا کند و خود را از حوادث مصون نماید .
او به نیایش می پردازد و قربانی می کند .از دل همین کار ، هنر نمایش شکل می گیرد .زندگ

ادامه مطلب  

قدیمی‌ترین زایمان مرگبار کشف شد  

قدیمی‌ترین زایمان مرگبار کشف شد
 
 
 
 
به گزارش خبرگزاری ایسنا،  دانشمندان فسیل حیوان عظیم‌الجثه ماقبل تاریخی را کشف کرده‌اند که حدود ۲۴۸ میلیون سال پیش، هنگام زایمان جانش را از دست داده بود.
فسیل Ichthyosaur به معنای «خزنده-ماهی» قدیمی‌ترین نمونه یک خزنده آبی باستانی به شمار می‌آید که حین تولد فرزندانش جان باخته است.
اسکلت جزئی این حیوان در استان آنهوی چین یافت شد و بر اساس آن، یکی از نوزادان در درون بدن مادر بوده و نیمی از نوزاد دیگری در در

ادامه مطلب  

1500هکتارازاراضی کوهستانی البرزکوه جهرم طعمه حریق شد  

بنابه گزارش روابط عمومی بسیج مهندسین جهرم،این آتش سوزی براثرسهل انگاری گردشگران ازساعت 11صبح پنج شنبه 1393/5/30 درمنطقه بازگیرالبرز کوه جهرم شروع شدوبه دلیل مساعدبودن پوشش گیاهی  ووزش باد به سرعت توسعه یافت.
جهانگردرئیس اداره منابع طبیعی جهرم دلیل عدم سریع اطفاء حریق رامشکل دسترسی به محدوده آتش سوزی ونیاز به پیاده روی به مدت سه ونیم ساعت زمان عنوان کرد.
این آتش سوزی درآخرین ساعات رور31مردادماه باکمک ماموران منابع طبیعی ،محیط زیست ،بسیجیان و

ادامه مطلب  

سوگند نامه کیوکوشین  

سوگند نامه کیوکوشینبه نام خدا    * ما جسم و دل خود را پرورش میدهیم تا روحی استوار و نامتزلزل داشته باشیم    * راه راستین مبارزه را می پیمائیم تا همواره حواس و روح خود را آماده نگه داریم    * با قدرتی راستین می کوشیم تا روح فروتنی را در خود بوجود آوریم    * ما نهایت فروتنی را رعایت خواهیم کرد    * به درجات بالا تر از خود احترام می گذاریم    * از خشونت می پرهیزیم    * ماهمواره به یاد پروردگار توانائیم و هر گز موهبت انسان بودن را فراموش نخواهیم کر

ادامه مطلب  

دختر که باشی....  

دختــــر که باشی معنی یتیمی و بی مادری را میفهمی!دختـــر که باشی زبر بودن دست پدرت و چین و چروک های پیشانی مادرت را درک میکنی...دختــــر که باشی حسودی به دختری که غرق عشـــق است را درک میکنی!دختــــر که باشی میفهمی به اختیار خودت گذشتن از عشقت چقدر طاقت فرساست!دختــــر که باشی دنیای دختران را مسخره نمیکنی!دختــــر که باشی بغل کردن عروسک کودکی هایت چه آرامشی دارد!دختــــر که باشی میفهمی چه حس نابی است از وجودت وجودی ساخته شود!دختــــر که باش

ادامه مطلب  

تنهایی تنها دارایی آدم ها - برگرفته از درون دوستی نا آشنا  

نامی نداشت ، نامش تنها انسان بود ، و تنها دارایی اش تنهایی
گفت: تنهایی ام را به بهای عشق می فروشم ، کیست کیست که از من قدری تنهایی بخرد ؟
هیچ کس پاسخ نداد !!!!
گفت: تنهایی ام پر از رمز و راز است ، رمز هایی از بهشت ، راز هایی از خدا ، با من گفت و گو کنید
 تا از حیرت برایتان بگویم ، هیچ کس با او گفتگو نکرد !!!

ادامه مطلب  

خاطرات سفر با موتورسيکلت :ارنستو چه‌گوا  

اگر انسان ماجراجويي پيشه كند، بي ترديد تجربه هايي كسب مي كند كهديگران از آن محرومند.ما براي در پيش گرفتن اين سفر، شير يا خط انداختيم. شير آمد؛ يعني بايد رفت.و ما رفتيم. اگر خط هم مي آمد و حتي اگر ده بار پشت سر هم خط مي آمد،ما آن را شير مي ديديم و به راه مي افتاديم.انسان ميزان همه چيز است. نگاه من است که به همه چيز معنا مي دهد.ما مي خواستيم اينگونه باشد و شد. مهم نبود که آيا شتابزده تصميم گرفتيم يا نه. مهم آن بود که گام در راهي مي گذاشتيم که دوست داشت

ادامه مطلب  

زندگی روحانی  

انسان داراى چند نوع حيات و مرگ است:
نخست حيات و مرگ" نباتى" كه مظهر همان نمو و رشد و تغذيه و توليد مثل است و از اين نظر با تمام گياهان همگام مى‏باشد.
ديگر حيات و مرگ" حيوانى" است كه نشانه بارز آن" احساس" و" حركت" است، و در اين دو ويژگى نيز با تمام حيوانات همراه است.
اما نوع سومى از حيات است كه مخصوص انسانهاست و آنها را از گياهان و حيوانات ديگر جدا مى‏كند، و آن حيات" انسانى و روحانى" است، اين همان چيزى است كه در روايات اسلامى از آن به عنوان" حيات القلو

ادامه مطلب  

رمضانیه-1  

داریم نزدیک می‎شیم به با برکت ترین روزها در  بهترین ِ ماه‎ها که بهترین ِ شب‎ها را در خود جای داده‎است... به برکت این ایام، بهترین زمان ِ گرفتن ِ تصمیم‎های بزرگ همین حالاست... چه تصمیمی بزرگ‎تر از آمادگی برای انسان ِ صالح شدن... یا اصلا، یک ماه ادای انسان‎های صالح را در بیاوریم، بلکه کم‎کم شبیه ِ آن‎ها شویم...
از حضرت ختمی مرتبت  نقل است که: من تشبه بقوم فهو منهم- هرکس خود را شبیه قومی کند از آنان است.
 و از امیر مومنان هم شبیه همین مضمون نقل ش

ادامه مطلب  

گل های سوخته ی وطنم!!!!!!!!!!!!!!  

تمام گلها به دست انسان چیده شدند تنها گل خشخاش بود که انتقام همه ی گلها را از انسان گرفت...!
***********************************************************************
آیا کسی به فکر گلهای زندگی ما هست ؟اصلا ما واسه کسی مهمیم؟میتونن وکاری نمی کنن یا نمی تونن و کاری نمیشه کرد؟شایدم همسایه هامون فعلا مشکل دارن نوبت خودمون نیست؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
شما نظرت چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟شما گلهای سوخته ی نه تنها خشخاش زده بلکه توهم زده ی  اطرافت  رو می بینی چه حسی داری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ادامه مطلب  

فواید نمک دریایی در زمینه زیبایی  

 
نمک دریایی یک شگفتی طبیعی است که فواید بسیاری دارد، ولی آیا می دانستید برای زیبایی هم بسیار مفید است؟! این ماده ی طبیعی اخیرا محبوبیت زیادی برای اضافه شدن به محصولات آرایشی پیدا کرده و برای پوست و مو بسیار مفید است.
 
لایه بردار
در حال حاضر نمک دریایی یکی از بهترین محصولات لایه بردار موجود است، نه تنها به خاطر طبیعی بودنش، بلکه به خاطر کارایی بهترش نسبت به سایر محصولات. نمک دریایی لبه های تیز و خشن ندارد، و به اندازه ی کافی نرم هست که بتوانی

ادامه مطلب  

علم نجوم چیست؟  

               
انسان اززمانی که درزمین به وجودآمدباتعجب وشگفتی به آسمان شب بالای سرخودمینگریدانسان کنجکاودوست داشت که بداندبه چه چیزمینگردوچگونه به وجودامده وچگونه خواهدشد.اویل چون دلیلی علمی پیدانمیکردبه خرافات وافسانه ها روی آوردکه درادبیات ملت هاتجلی یافته.
درمرحله ی بعدانسان سعی کردتادلیل وتوضیحی علمی برای سوالات خودپیداکند.که این دلایل وتوضیحات موضوع علم نجوم است.حال اصلا نجوم یعنی چی؟نجوم چیست وچه چیزی راابلاغ میکند؟
نجوم:نجو

ادامه مطلب  

فواید شگفت انگیز چای بابونه برای سلامتی  

خواص درمانی چای بابونه صدها سال است که شناخته شده است. به کاهش وزن و بی خوابی کمک میکند. این چای خوش طعم دارای فواید بسیاری هم هست..
این فواید عبارتند از :
درد قاعدگی
منفعت های چای بابونه شامل تسکین درد قاعدگی است. یک فنجان چای بابونه می تواند عضلات رحم را شل کند و گرفتگی قاعدگی را تسکین می دهد. گلیسین موجود در این چای، اسپاسم های عضلانی را برطرف می کند.
بی خوابی
یکی از فواید چای بابونه مبارزه با بی خوابی است. چای بابونه یک آرام بخش طبیعی و ملایم

ادامه مطلب  

بهترین فیلتر شکن ها  

  
امروز چند تا فیلترشکن (Filter Breaker) برای شما معرفی میکنم. این فیلترشکن ها صد در صد کار می کنه و تضمینی  است و کاملا رجستری شده است و شما می تونید بدون هیچگونه شک و تردیدی ازشون استفاده کنید البته همیشه در نظر داشته باشید که این روزها فیلترشکن های تقلبی و نوظهور زیادی وجود داره که بسیار مخرب هستند و سیستم شما رو به هم می ریزند و به هدفی هم که دارید نمی رسید و بجای اینکه فیلتر شکنی بکنند بین انسان و خدایش فیلتر درست می کنند. از این فیلترشکن ها که

ادامه مطلب  

پیام‌وزیرآموزش‌وپرورش‌به‌مناسبت‌بازگشایی‌مدارس  

  وزیرآموزش و پرورش درآستانه بازگشایی مدارس در سال تحصیلی 94-93 پیامی صادر کرد.
مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، پیام دکتر علی اصغر فانی به شرح زیر است:
به نام یگانۀ دانایی و تواناییقسم به قلم و آنچه می نویسند؛ و سپاس بی قیاس خداوندی را که به بشر قدرت اندیشه و توان فکرت آموخت و اسباب تعالی او را فراهم ساخت.هدف غایی آفرینش،تکامل انسان است، و به تعبیر معمارکبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره): «اساس علم بر تربیت انسان است.» ا

ادامه مطلب  

دين در خطر است؟!  

آیت‌الله مصباح یزدی: هیچ زمانی به‌ اندازه امروز دین در خطر نبوده است/ عده‌ای فرهنگ را به گویش و رقص‎های محلی محدود کرده‌اند سخنرانی علامه در جمع دانشجویان حاضر در طرح ولایت : آیت الله مصباح یزدی در ادامـه هشـدارهای خود نسبت به وضعیت فرهنگی و خطر بی توجهی به آموزه های دینی، این بار در مشهـد مقدس و در جمع دانشجویان شرکت کننده در طرح ولایت، از این که برای فرهنگ اصیل دل سـوزانده نمی شود و عده ای فرهنگ را به گویش ها و رقص های محلی محدود کرده اند

ادامه مطلب  

روغن شترمرغ چگونه باعث طراوت پوست می شود؟  

روغن شترمرغ چگونه باعث طراوت پوست می شود؟
 
روغن شترمرغ اصل پرولایف حاوی گروه پرشماری از سایر اسیدهای چرب مفید برای بدن است
 
که باعث حفظ زیبایی و طراوت پوست شده ، جوش و لکه های پوستی را از بین برده
 
و منافذ پوست را برای تنفس سلول های پوست باز نگه می دارند ،
 
مقدار فسفر در پوست انسان پایین است ، دلیل جذب بالای روغن شترمرغ در پوست
 
پایین بودن مقدار فسفر پوست و همچنین عدم وجود ترکیبات فسفات دار در روغن شترمرغ است ،
 
لازم به ذکر است تمامی ای

ادامه مطلب  

ایران در گینس چه رکوردهایی دارد؟  

ایران در گینس چه رکوردهایی دارد؟
 
نام برخی شخصیت‌ها، فعالیت‌های ورزشی یا ماجراجویانه مربوط به ایران را می‌توان در کتاب گینس یافت. از جمله می توان به نخستین توریست فضایی زن یا بزرگترین فوران چاه نفت اشاره کرد.
 
 درباره گینسرکوردهای جهانی گینس (Guinness World Records) مجموعه‌ای از رکوردهای بین‌المللی شامل دستاوردهای انسان و پدیده‌های طبیعی است. این کتاب هر سال با رکوردهای تازه تجدید چاپ می‌شود. معمولا ثبت رکوردها در این کتاب با حضور نمایندگان گ

ادامه مطلب  

رئال مادرید در آستانه ورشکستگی؟  

روزنامه ال‌موندو دپورتیوو مدعی شد باشگاه رئال‌مادرید در آستانه ورشکستگی قرار گرفته است.
 رئال‌مادرید در سال‌های گذشته خریدهای زیادی کرده است و توانسته بازیکنان بزرگی را با رقم‌های کلان به خدمت بگیرد. خریدهای رئال باعث شده است تا بدهی این باشگاه به ۶۰۲ میلیون یورو برسد و این باشگاه را در آستانه ورشکستگی قرار دهد.
روزنامه "ال‌موندو دپورتیوو" نوشت، باشگاه رئال‌مادرید در آستانه ورشکستگی قرار گرفته است. کارلوس مندوزا، اقتصاددان اسپان

ادامه مطلب  

غلبه بر تنهایی  

انسان موجودی است که از تنهای گریزان است .از طرفی او موجودی است خود اگاه . او از میزان توانایی های خودوهمنو عانش اگاهی دارد .می داند همه چیز فانی است .او از کوتاهی عمر با خبر است . میداند بالاخره روزی قبل از فرزندانش خواهد مرد .و چه بسا در طول عمرخود شاهد از دست دادن عزیزانی هم باشد. اگاهی این مسایل میتواند دراو ایجاد اضطراب کند. او هرکاری میکند برای رهایی ازاین زندان تنهایی وغلبه بردرد جدایی هاست .دل نگرانی های مادرانه نیز ازجنس همین دل نگرانی

ادامه مطلب  

مارکا : کیلور ناواس فرداشب فیکس می شود.  

به گزارش مارکا کیلور ناواس فرداشب از ابتدا در ترکیب رئال مادرید برای دیدار مقابل الچه قرار می گیرد تا اولین تجربه اش با پیراهن رئال را پشت سر بگذارد.
آنجلوتی در کنفرانس خبری امروز خود تائید کرد که فرداشب تغییراتی در ترکیب رئال مادرید برای تقابل با الچه به وجود خواهد آورد . وی همچنین گفت که سیستم چرخشی به خاطر تنبیه نیست و کسانی که نیمکت نشین می شوند باید درک کنند که بازیهای زیادی پیش رو است و سیستم چرخشی کاملا طبیعی است . 
 
به گفته مارکا اولی

ادامه مطلب  

در دومین روز جشنواره مقاومت صورت می‌گیرد؛سخنرانی "حسن عباسی" در جمع سینماگران انقلاب و دفاع مقدس  

دکتر حسن عباسی فردا سه شنبه اول مهر ساعت 16:30 در دومین روز جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در جمع سینماگران انقلاب و دفاع مقدس سخنرانی می‌کند.
 دکتر حسن عباسی فردا سه شنبه اول مهر ساعت 16:30 در دومین روز جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در جمع سینماگران انقلاب و دفاع مقدس سخنرانی می‌کند. سخنرانی دکتر عباسی با محوریت موضوع سینمای الحاد، سینمای ایمان ستیز" همراه با بررسی تحلیلی فیلم سینمایی "لژیون" صورت می گیرد. روابط عمومی جشنواره بین المللی فیلم

ادامه مطلب  

کاری که یاد مرگ با انسان می‌کن  

امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند:
یاد مرگ، خواهش هاى نفس را مى‌میراند و رویشگاه هاى غفلت را ریشه کن مى‌کند و دل را با وعده‌هاى خدا نیرو مى‌بخشد و طبع را نازک مى‌سازد و پرچم‌هاى هوس را درهم مى‌شکند و آتش حرص را خاموش مى‌سازد و دنیا را در نظر کوچک مى‌کند.
متن حدیث:
ذِکرُ المَوتِ یُمیتُ الشَّهَواتِ فی النَّفسِ، و یَقلَعُ مَنابِتَ الغَفلَه، و یُقَوّی القلبَ بمَواعِدِ اللّه، و یُرِقُّ الطَّبعَ، و یَکسِرُ أعلامَ الهَوى و یُطفِئُ نارَ ا

ادامه مطلب  

حدیث روز/ نصیحت لقمان به دل نبستن به خشنودی مردم  

فتح الأبواب: روایت شده که لقمان حکیم ، در سفارش به فرزندش گفت: به خشنودى و مدح و ذمّ مردم، دل خوش مدار؛ زیرا این، دست یافتنى نیست؛ هر چند انسان در تحصیل آن ، نهایت تلاش خود را به انجام رساند .فرزندش به او گفت: معناى این سخن چیست؟ دوست دارم براى آن، مَثَلى یا کارى و یا سخنى را ببینم.لقمان به او گفت: «من و تو بیرون برویم» .بیرون رفتند و لقمان علیه السلام حیوانى را که با آنها بود، سوار شد و پسرش را پیاده رها کرد تا پشت سر او بیاید . بر گروهى گذر کردند

ادامه مطلب  

آخرالزمان و یأس و ناامیدی از فرج در جهان  

یکی از پرسش هایی که ذهن بیشتر انسان هارا به خود مشغول کرده، آن است که امام زمان(ع) چگونه نظام های سیاسی گوناگون را که دارای افکار و توانایی های مختلفی هستند، از میان برمی دارد و نظام واحد جهانی تشکیل می دهد؟ سیستم و برنامه حکومتی آن حضرت چگونه است که در آن ظلم و ستمی در جهان نخواهد بود؛ فسادی صورت نمی گیرد و گرسنه ای یافت نمی شود؟

ادامه مطلب  

۱۰۰ نکته از سبک زندگی پیامبر خاتم (ص)  

قرآن کریم درباره پیامبر خاتم، حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) می فرماید: «و لکم فی رسول‌الله اسوه حسنه»؛ از این رو سیره و سنت رسول امین اسلام که برخی را اشاره می کنیم، می تواند گره از بسیاری از مشکلات مادی و معنوی انسان ها باز کند:

ادامه مطلب  

مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري استان اردبيل از كشف 100 اصله الوار قاچاق جنگلي در اين استان خبر داد.  

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران اردبیل /
اسدالله محسن زاده در جلسه شورای حفاظت منابع طبیعی استان اردبیل اضافه کرد: اين تعداد الوار قاچاق توسط يك دستگاه خودرو نيسان از طريق استان گيلان و منطقه "حور" وارد اين استان شده بود.
به گفته وی قاچاقچیان قصد حمل این محموله به استان آذربايجان شرقي را داشتندكهبا هوشياري و اقدام به موقع ماموران يگان حفاظت منابع طبيعي استان در جاده اردبيل- نير توقيف شد.
مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري استان افزود: در اين

ادامه مطلب  

اخبار سلامت ::-> انار !!!؟  

آنتی اکسیدان قدرتمند: تغذیه پوست در پیشگیری از پیری زودرس آن بسیار ضروری است. جهت جلوگیری از آسیب‌ رادیکال‌های آزاد، انار بهترین ماده غذایی شناخته شده است.    
بازسازی بافت سلولی: نه تنها انار ضد التهاب است، بلکه میزان بالایی از اسید‌های چرب ضروری دارد که به طور خارق‌العاده‌ای موجب تحریک سلول‌های پوستی و بازسازی آنها می‌شود.
قدرت ضد پیری: لایه‌های بیرونی پوست از کلاژن و فیبرهای الاستیک تشکیل شده است. چین و چروک‌ها به دلیل کاهش میزان ک

ادامه مطلب  

راهی به سوی سعادت  

حجاب از دیدگاه شهید مطهری
                                                                                            
حجاب و اصل آزادی  

لزوم پوشيدگي زن در برابر مردم بيگانه يکي از مسائل مهم اسلامي است. در قرآن کريم درباره اين مطلب تصريح شده است. پوشيده بودن زن از مرد بيگانه، يکي از مظاهر لزوم حريم ميان مردان و زنان اجنبي است، همچنان که عدم جواز خلوت ميان اجنبي و اجنبيه يکي ديگر از مظاهر آن است. اين بحث را در 5 بخش بايد رسيدگي کرد: 1-آيا پوشش از مختصات اسلام

ادامه مطلب  

تلاش برای جلوگیری از شیوع بیماری تب مالت در غرب افغانستان ...  

کمپاین مبارزه با تب مالت یا هم بروسلوز در هرات آغاز به کار کرد.
اداره ی زراعت ولایت هرات میگوید که این کمپاین در قالب واکسیناسیون بیش از ۴۰۰ هزار گاو و گوسفند در ولایت های هرات، نیمروز، غور، فراه و بادغیس انجام میگردد و میتواند از مبتلا شدن حیوانات به این بیماری جلوگیری کند.
این در حالیست که مسئولان اداره صحت عامه از بیماری تب مالت به عنوان یکی از خطرناک ترین انواع بیماری ها نام میبرند.
به گفته آنان برای ریشه کن کردن این بیماری باید برنامه ها

ادامه مطلب  

چرا طواف کعبه خلاف عقربه‌ های ساعت است؟!  

چرا طواف کعبه خلاف عقربه‌ های ساعت است؟!به گزارش ایران ناز به نقل از ندای انقلاب، حسین اردکانی، دکترای علم فیزیک و از شاگردان پروفسور حسابی در گفت وگو با فارس گفت: هر آنچه در شارع مقدس وجود دارد دارای مبنای علمی است به طوری که در اعمال حج آمده است که جهت حرکت برای طواف به سمت چپ و خلاف جهت عقربه های ساعت باشد یا اینکه اکثر مراجع تقلید می گویند که بهتر است در ناحیه در خانه خدا تا مقام ابراهیم طواف انجام شود. وی افزود: تمام اینها از نظر علم فیزیک

ادامه مطلب  

2024-اقتصاد سياسي به زبان ساده(13)  

اقتصاد سياسي به زبان ساده(13)
حالا در اين قسمت شيوه‌هاي توليد در طول تاريخ زندگي انسان به صورت مختصر، مفيد و ساده مورد بررسي قرار مي‌دهيم:
شيوه توليد جوامع گذشته چگونه بود؟
1.شيوه توليد جامعه ابتدايي‌ (اوليه)
ابتدا بايد بررسي نماييم که در جامعه‌‌ي اوليه، نيروي‌هاي مولده در چه وضعيتي بوده است؟
تاريخ جامعه از اين‌جا آغاز مي‌شود، حدود دو ميليون و پانصد هزار سال پيش، از جايي در بخش شرقي افريقا از لحظه‌اي كه يكي از اجداد اوليه‌ي انسان يك پار

ادامه مطلب  

عاشقانه  

فرقی نمی کندعاشق باشی یا نباشیروزی در اوج بودیعاشقانه هایت دنیا را بر میداشتدر هیاهوی شلوغی خیابان هامعشوقت محکم تر از خدا هوایت را داشتراستش دیدنش هرچند کوتاه امیدی بر نا امیدی هایت بودزندگی مانند ضربان قلب استپایین و بالاهمان گونه که بر اوج بودی و عرشروزی خواهی بود در فرشمهم اینست اشتباه کردینباید بیش از حد دل میدادیانسان است دیگرظرفیت داردبیش از اندازه محبت کنی خودش را گم می کندتو می مانی و تنهایی و احساس برد برای اوراستش تنهاییت را ک

ادامه مطلب  

انســــــان!  

خداوندا کفر نمیگویم پریشانم،چه میخواهی تو از جانم؟؟مرا بی آن که خود خواهم اسیر زندگی کردی..!!خداوندا تو مسئولی......خداوندا تو میدانی که انسان بودن و ماندن در این دنیا چه دشوار است،چه زجری میکشد آنکس که انسان است و از احساس سرشار است...خداوندا تو تنهایی و من تنهاتو یکتایی و بی همتا...ولیکن من نه یکتایم نه بی همتا،فقط تنهای تنهایم.....

ادامه مطلب  

457- انسان‌ها و نئاندرتال‌ها «قرن‌ها» همزيستی داشته‌اند  

 انسان‌ها و نئاندرتال‌ها «قرن‌ها» همزيستی داشته‌اند

تا کنون تصور می‌شد که انسان‌های امروزی و پسرعمو‌های ديرين‌ آنها هرگز با يکديگر ملاقات نکردند، اما  نتایج پژوهشی جدید نشان می‌دهد که انسان‌های امروزی و نئاندرتال‌ها زمانی معادل ده برابر طولانی تر از آنچه تا کنون تصور می‌شد در کنار یکدیگر زندگی کرده‌اند. بر اساس دقیق‌ترین آزمایش‌هایی که تاکنون بر روی استخوان‌ها و ابزار برجای مانده از نئاندرتال‌ها انجام گرفته، این دو گونه تا

ادامه مطلب  

456-اقتصاد سياسي به زبان ساده(40)  

اقتصاد سياسي به زبان ساده(40)
 کار مجرد(ارزش مبادله‌اي)
قبلا" مفهوم ارزش مبادله‌اي و ارزش مصرف  را بيان کرديم. اکنون مي‌خواهيم ببينيم که عامل به وجود آورنده‌ي اين دو، يعني ارزش مبادله‌اي و ارزش مصرف چيست؟
در يک جفت کفش، يک دست لباس، يک پنجره آهني، سنگ معدن، يک خودرو، يک ساختمان و يک فرش، کار چه کساني منعقد و نهفته است؟ در پاسخ به ترتيب بايد بگوييم؛ کار کفاش، کار خياط، کار آهنگر، کار معدنچي، کار سازنده خودرو، کار بنّا، کار قاليباف نهفته اس

ادامه مطلب  

معبودی بنام شیطان  

وسوسه‌های شیطان و پیروی از او ماجرایی است که از زمان آفرینش حضرت آدم (ع) تا به امروز، انسان‌ها با آن دسته و پنجه نرم کرده اند. البته در طول زمان روش‌های پیروی از او تغییر کرده است. برای مثال شیطان پرستی یکی از مظاهر انحطاط اجتماعی، اخلاقی و دینی و نشانه‌ی دوری انسان از فطرت پاکش است تا آنجا که خداوند خطاب به هم‌پیمانان ابلیس می‌فرماید: «اصْلَوْهَا الْیَوْمَ بِمَا کُنتُمْ تَکْفُرُونَ؛(2) [این است جهنّمی که به شما وعده داده می‌شد،] پس اکنون

ادامه مطلب  

ترخیص کالا حقوق ورودی وکیل دعاوی تجاری و حقوقی  

هم وطن محترمی آنگونه که بنده فهمیده ام پرسیده اند که در قراردادشان از شرکت ترکیه ای تمامی هزینه ها تا رساندن کالا به تهران را طرف ترکی در قراداد پذیرفته است.پس از ارسال کالا ها اجناس چند ماه است که در گمرک مانده است،اگر هزینه ها زیاد شود مبلغ اضافه را چه کسی باید بپردازد؟
با سلام؛هم وطن محترم؛در برخی از کالاها بعضا تاخیر در ترخیص اتفاق می افتد و این طبیعی است اما در خصوص قراردادتان عرض می گردد چنانچه حقوق ورودی افزایش یابد به کالای شما تعلق

ادامه مطلب  

 

دیشب فکر میکردم چرا آدمها اشتباه می کنند و خطا؟
چرا برخی ها بخاطر اشتباه بزرگشان عذر نمیخواهند؟
و چرا گاهی خدا را دورتر میبینند
یعنی گمان نمیکنند هر چقدر هم در دنیا بذر خوبی بپاشند بدی که به یک انسان کرده اند را هرگز جبران نمیکنند.
چقدر آدمها ساده می گذرند
آری آنها دردها را بلد نیستند تفسیر کنند
فقط دوست دارم بدانم خدا با اینها چگونه رفتار میکند؟
البته خدای من مهربان است و رهایشان می کند
خدایا از تو میخواهم:
هرگز ثانیه ای به کسی بدی نکنم
مسیر

ادامه مطلب  

حقیقت  

من حداقل 15 حقیقت رو راجع به شما میدونم :1.الان توی اینترنتی2.الان توی وبلاگ باحالی هستی(اعتماد به نفسو باش)3.یک انسان هستی4.الان داری پست منو میخونی5.تو نمیتونی با زبون بیرون بگی پ7.الان داری امتحان میکنی8.الان خندت گرفت9.اصلاً ندیدی که عدد6  رو جا انداختم10.الان چک کردی ببینی جا انداختم یا نه11.الان باز خندیدی12.نمیدونی من یه عدد رو هم چند بار نوشتم13.الان چک کردی ببینی کدومه14.پیداش نکردی و داری فحشم میدی15.ولی نمیدونی که منم دارم به تو میخندم چون منظ

ادامه مطلب  

تبریک سال تحصیلی جدید  

به نام خداوندی که قلم را آفرید و به آن سوگند یاد کرد و به نام یگانه آفریدگاری که انسان را به زیور «اندیشه» و «تفکر» آراست و او را امانتدار این ودیعه الهی قرار داد.آغاز سال تحصیلی جدید را به تمامی همکاران گرامی تبریک عرض نموده و برای تمامی همکاران عزیز در فصل جدید تعلیم و تربیت آرزوی توفیق روز افزون داریم.

ادامه مطلب  

ارس  

اُرس، (در گویش های مختلف ایران نام آن
متفاوت است شوقانیها آرچه میگویند)گونه‌ای سرو، با ارزش که در مناطق کوهستانی و در
ارتفاع بیش از 2500 متر می‌روید. درخت ارس بسيار مقاوم و سازگار با هر نوع آب و هوا
است و برگ هايش مانند دیگر گونه های سرو می باشد. این درخت دارای عمر طولانی بیش از
دو هزار سال است. ارس از جمله درختان حفاظت شده به شمار می‌آید که قطع آن ممنوع است.البته
قدیم این درختان را برای استفاده ازتنه آن برای ساخت سقف  خانه ها قطع می کردند. خوب ا

ادامه مطلب  

 

آیا میدانید  ؟؟؟
آیا میدانید؛ 
معدن بوکسیت  جاجرم   با وسعت تقریبی 11کیلومتر مربع بزرگ ‌ترین معدن
بوکسیت شناخته‌شده در ایران  می باشد . آیا میدانید؛ تنها مجتمع تولید آلومینا جاجرم  است که وابستگی کشورمان  را به
واردات آلومینا از خارج   کشور قطع می کند.
 آیا میدانید؛ 
مجتمع تولید آلومینای جاجرم  به عنوان اولین و تنها تولیدکننده آلومینا در خاورمیانه
صرفه‌جویی ارزی سالانه به میزان تقریبی 80 میلیون دلار در سال را
بدنبال دارد.آیا میدانید

ادامه مطلب  

همان باشیم که میخواهیم . . .  

 
ضمیر نا خود آگاهمان را تحت کنترل خود در آوریم
 
 ضمير ناخودآگاه بخشي است که تمام سيستم بدن انسان را اداره و کنترل مي‌کند. کنترل تمام اعضا مانند ريه و قلب و معده و تمام سلول‌هاي بدن را به‌طور ارادي به عهده دارد، باورهاي انسان را مي‌سازد، شخصيت و اعتماد به نفس و هويت آدمي‌را شکل مي‌دهد و روحيه فرد را مي‌سازد.

ادامه مطلب  

آشنایی با لژیون لیدی جونز  

آشنایی با لژیون لیدی جونز (قسمت سوم)
سخنان استاد (جناب آقای زرکش) در تاریخ 23/ 5/ 93
پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است
:شما باید توانایی داشته باشید،زمانیکه می خواهید خط جدیدی را آغاز کنید ،برای خط قبلی نقطه بگذارید وپاراگراف را ببندید.یعنی زمانیکه برای وضعیت نابسامان تغذیه وجسمی  نتوانیم ،نقطه بگذاریم، نمی توانیم وارد سفر شویم.مسیر سفر اصولا”سخت است وتغییر داردوتغییر هم سخت است.خیلی ها حتی جرات تغییر در مدل مو ویا تغییر در رنگ لباس و…را هم ن

ادامه مطلب  
صفحات ادامه نتايج:  1