ترم جدید  

سلامامیدوارم تعطیلات به همه خوش گذشته باشه.چند تا موضوع به ذهنم رسید گفتم قبل از شروع کلاس ها بگم.برای جزوه چی کار کنیم؟ میخواین مثل ترم قبل باشه یا جور دیگه؟ مثلا با مشارکت همه بچه ها یا انخابی یا ...؟ میخواین تایپی باشه یا الکترونیکی!یا دست نویس؟مسئول جزوه و اسلاید و .. داشته باشیم؟ معاون نماینده چطور؟واسه هر کلاس عملی یکی دو نفر مسئول واسه فیلم و عکس خوبه؟سایت داشته باشیم به جای وبلاگ؟جلسات مرور واسه علوم پایه بذاریم؟ خلاصه بخونیم یا نمون

ادامه مطلب  

مهندس قدری:پیش بینی رشد 30درصدی هرساله نسبت به سال گذشته تا 10سال آینده  

در ادامه ی گفتگوهای اختصاصی با مدیران هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان، مصاحبه ی خبرنگار روابط عمومی خودکفایی با مدیر عامل شرکت صنعتی خرمدره را میخوانید؛
 
مهندس قدری ضمن بیان اینکه شرکت خرمدره عمده تولیدات در محصولات آردی ست به عبارت دیگر کیک و ویفر و بیسکویت از عمده تولیدات این شرکت محسوب می شود، اظهار داشت:
این شرکت با استعداد روزانه 370 تن و 200 محصول در حال فعالیت است و بعنوان شرکت اصلی محسوب میشود و کلیه ی شرکت های گروه از شرکت های زیر

ادامه مطلب  

 

اره ما ادم بدا باید بمیریم تا بیاد دیدنم...باید بمیرم تا ببخشتم تا باز دوسم داشته باشه تا بگه عزیزم ....باورم نداره خدایا شک داره ..
دل منم سخت شکست
همش میگه خدافظ
میگه تمومه
تا کی خدایا دعا کنم دعوامون نشه تا نگه خدافظ...
تا کی دعا کنم کسی مزاحمش نشه یه وقت نره با کسی
تا کی دخیل ببندم
بخاطرش تک وتنها میرم مدرسه ومیام تنها میشینم ...تا اون نرنجه تا اعصابش خورد نشه توراه میدوم تا راس5 دقیقه برسم وفشم میده ...
من اما با همه سردیش دوسش دارم
بدونید حس من عل

ادامه مطلب  

شهید کجایی...  

 
آی شهدا دست ما رو بگیر …بی سیم هایی که
 
 
شما میزدید و بی سیم هایی که ما الان میزنیم خیلی
 
 
تفاوت داره .شرمنده ایم بخدا …
 
 
 
 
 
همت همت مجنون
 
حاجی صدای منو میشنوید
 
همت همت مجنون
 
     مجنون جان به گوشم
 
حاج همت اوضاع خیلی خرابه برادر
 
محاصره تنگ تر شده …
 
اسیرامون خیلی زیاد شدند اخوی….
 
خواهرا و برادرا را دارند قیچی می کنند ….
 
اینجا شیاطین مدام شیمیایی می زنند….
 
خیلی برادر به بچه ها تذکر می دیم ولی انگار دیگه اثری نداره …
 

ادامه مطلب  

 

به بهانه  سالگرد بزرگداشت و سالروز تولد بهرام بیضایی
عزت الله انتظامی: افسوس که تا هست قدرش را نمی‌دانیم
من فارغ از اینکه در
دانشکده هنرهای زیبا شاگرد بیضایی بودم در سال‌های بعدتر که وارد سینما شدم
هم همواره کارهای استاد بیضایی را با دقت فراوان می‌دیدم و تجزیه و تحلیل
می‌کردم. بیضایی نبوغی دارد که کمتر سینماگری از آن برخوردار است. من فارغ
از اینکه فیلم‌های بیضایی را دیده‌ام اغلب نمایشنامه‌ها و فیلمنامه‌های او
را هم خوانده‌ام. ای

ادامه مطلب  

تئاتر در شرق _ بخش آخر  

تئاتر در شرق ، شامل : ایران ، چین ، هند ، مصر و... می شود . در این جا فقط به تئاتر در ایران  _ آن هم به طور مختصر _ می پردازیم و بقیه مشرق زمین  هم بحث مفصل تری می طلبد . 
تئاتر در ایران با نمایش " روحوضی " شروع شد . البته اگر نمایش را از زمان قدیم تر در نظر بگیریم : مراسم مذهبی مثل تعذیه را هم شامل می شود . 
به مرور و در تحولات بعد از جنگ دوم جهانی و فضای باز سال های دهه 1320 شمسی ، تئاتر نوین ایران با مدیریت عبدالحسین نوشین شروع به کار کرد که تا امروز با چهر

ادامه مطلب  

تئاتر در آلمان  

تئاتر در آلمان با دو شخصیت معروف شناخته می شود : گوته و شیلر ." فاوست" گوته از بزرگ ترین نمایش های دنیا محسوب می شود ، که در آن افکار شاعرانه و فلسفی وجود دارد . از آن گدشته " گوته " انسان ها را این گونه می بیند :" در زنان هر آن چه هست می بیند ، ولی در مردان آن چه را که نوید می دهند..." ،  این گفته را درباره یکی از نویسندگان معاصر خود به کار برده ، ولی کار برد عام دارد .
شیلر با منظومه "آزادی" معروف است . شعر او سراسر شور و انسانی است . باید گفت : در آن زمان ،

ادامه مطلب  

"تئاتر در ایتالیا"  

" چهار شخصیت ، دو به دو ، در این عصرو در ادبیات ونیز مقامی برجسته دارند : آپوستولوزنو و پیتر و متاستازیو ، که هر دوی آن ها پیس هایی برای اپرا می نوشتند و به صورت شعر بودند .کار لو گولدونی و کار لو گوتتسی بر سر کمدی ونیزی با یکدیگر مبارزه می کردند ، کمدیی که برای گولدونی پایانی حزن انگیز داشت .
درباره زوج نخست ، گولدونی چنین نوشت :" این دو نویسنده عالی قدر اپرای ایتالیا را اصلاح کردند . پیش از آنان هیچ چیز جز خدایان ، شیاطین و عجایب در این سر گرمی ها

ادامه مطلب  

تئاتر در فرانسه  

از نمایش نامه نویسان مطرح در تئاتر فرانسه می توان ولتر ، پیر کورنی ، مولیر ، راسین و دیدرو را نام برد .معروف ترین آن ها مولیر و ولتر هستند .
" کمدی ولتر چنان موفقیت آمیز از آب در آمد که پس از نخستین شب نمایش ، بهای بلیط آن دو برابر شد و در همان سال اول چهل و چهار مرتبه روی صحنه آمد . پادشاه سه بار فرمان داد آن را در دربار اجرا کنند ..."
چنین به نظر می رسد که مولیر با خود در جدال فکری بوده است و در چهل سالگی با زنی که سنش کمتر از نصف سن او بود ، ازدواج کرد

ادامه مطلب  

تئاتر در اسپانیا  

ویل دورانت در فصل ششم از تاریخ تئاتر ادامه می دهد : میگوئل سروانتس (1617-1547) با وجود زندگی سختی که داشت ،بسیار پر کار بود و ده ها نمایش نامه نوشت که یکی از آن ها توانست تماشاگران را به خود جذب کند .
ولی آن چه که موجب محبوبیت سروانتس گشت ، در واقع انتشار رمان " دن کیشوت " بود که " آینه ی عادات و آداب بود " و " اخلاق بشر را آشکار می ساخت و آن را به صورت فلسفه در آورد ".
این کتاب تاثیر به سزایی بر روی آثار ادبی در اسپانیا ، ایتالیا ، فرانسه و انگلیس گذاشت و حت

ادامه مطلب  

رنسانس و آغاز نمایش نامه نویسی جدید  

" امروز آبستن رویداد های فرداست . هر آن چه در دوران قرون وسطی گذشت ، گام به گام زمینه هایی فراهم می آورد تا حصار تنگ اندیشی را در هم فرو ریزد و آزاد منشی را پیشکش بشر کند..."
ویل دورنت در فصل پنجم از تاریخ تئاتر ادامه می دهد : اختلاف بین رهبران کلیسا برای به دست گیری قدرت ، موجب شد تا این روند نوزایی شدت بگیرد . کلیسا ، به دو جریان : کاتولیک های رومی و ارتدکس های شرقی تقسیم شد .
هجوم ترکان عثمانی در سال 1453 به بیزانس و تصرف روم شرقی ، سبب شد تا بسیاری از

ادامه مطلب  

" ظهور مسیحیت و نمایش در قرون وسطی "  

فصل چهارم تاریخ تئاتر به روایت ویل دورانت ، به نمایش در قرون وسطی می پردازد . خلاصه مطلب این فصل چنین است : نمایش در قرون وسطی از سال 313م. تا سال 1453م.که امپراطوری روم ، توسط ترکان عثمانی از بین رفت ، بیشتربه رنج و عذاب مسیح و مصائبی که بر او وارد شده بود گذشت و به مدت ده قرن نمایش ها حول محور مسیح می گذشت .
 از قرن پانزدهم میلادی رنسانس آغاز شد و ادبیات نمایشی به صورت هنر ملی در آمد . ابتدا در فرانسه و در قرن یازدهم ، سپس در انگلستان و در قرن دوازدهم

ادامه مطلب  

" تئاتر در یونان باستان "  

فصل دو م از کتاب تاریخ تئاتر به روایت ویل دورانت به " تئاتر در یونان باستان" اختصاص دارد . چکیده این فصل به شرح زیر است :
پیش از آن که تئاتر یونان باستان شکل بگیرد ، جشن واره هایی تشکیل می شد . این جشن واره ها ( فستیوال ها)
برای کاهش رنج مردم بود و هزینه آن را ثروتمندان و دولت با هم پرداخت می کردند .از آن جا که یونان عمدتا در گیر جنگ بود و فشار اقتصادی و اجتماعی بر مردم تحمیل می شد ، این جشن واره ها ، تسکینی بر رنج و درد های مردم بود . قبل از شروع نمایش

ادامه مطلب  

با آغاز به کار جشن واره بین المللی نمایش عروسکی در تهران، تاریخ تئاتر را مرور کنیم .  

تاریخ تئاتر به روایت ویل دورانت  با  ترجمه عباس شادروان از انتشارات علمی و فرهنگی در بازار کتاب موجود است .
این کتاب در  ده فصل به بررسی تاریخ تئاتر از دوران باستان تا دوران جدید می پردازد .چکیده ای از ده فصل کتاب را در ده قسمت می آورم : فصل اول : انسان و نمایش .
انسان در مقابل واکنش نیروهای طبیعت به فکر فرو می رود تا راه چاره ای پیدا کند و خود را از حوادث مصون نماید .
او به نیایش می پردازد و قربانی می کند .از دل همین کار ، هنر نمایش شکل می گیرد .زندگ

ادامه مطلب  

قابل توجه دزدها!  

آدم بعضی وقتا میخواد یه حرفایی و نگه .....امانه نگفتن چیزی رو حل نمیکنه تازه بدترم هست                                                                                   نمیدونم چرا ما ایرانیا اثبات خودمونو توونفی بقیه میدونیم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! آدما رو به اصطلاح می کوبن تا خودشون رو بالا ببرن حالا  چقدر بالا میرن معلوم نیست ؟؟.لطفآ اینقدربالا نرین که اکسیژن بهتون نرسه....یه  دسته از آدما میان توو انجمن های ادبی با بی ادبی تمام دارو ندا

ادامه مطلب  

از بودنت لبریزم...  

 
 
با حال و هوای پرسه‌هامون و نم نم بارون، توی پاییز و زمستون،
روی سنگفرشای خیس بلوار، تو خیابون...
 
یه زخم کهنه روی بالم
یه آسمون که چش به رام نیست
به غیر واژه‌ی غریبی
چیزی توی ترانه‌هام نیست
حتی یه آینه پیش روم نیست
که اسممو یادم بیاره
تنها ترین مسافر شب
تو خلوتم پا نمیذاره
ازم نخوا با تو بمونم
تو هیچی از من نمی‌دونی
اگه بگم راز دلم رو
تو هم کنارم نمی‌مونی
دل من از نژاد عشقه
از تو و از ترانه لبریز
یه دنیا غم توی صدامه
مثل سکوت تلخ پ

ادامه مطلب  

توافق 5+1 و اثرات آن در بخش خصوصی  

 
 
با توجه به حساسیت موضوع توافق 5+1 و کم شدن فشار روانی در اقتصاد ایران برای روابط با سایر کشورها و  تبادلات ارزی و صادرات و واردات و قیمت های مناسب و رقابتی . قطعا این توافق می تواند در هموارسازی و بالارفتن حجم مراودات اقتصادی ایران با جهان نقش بزرگی را ایفاء نماید . از این رو امیدواریم در روند بهبود این توافق و با بهترین وضعیت و با سیاست و تدبیر دولت مردان ایران به سرانجام برسد .
برای جناب آقای دکتر ظریف و تیم همراه آرزوی توفیق دارم .

ادامه مطلب  

یاران بی یار  

درود بر یاران بی یار سرزمین همیشه جاویدم ایران .
در راستای حمایت از اقلیتهای مذهبی و نه سیاسی ایران که تنها گناه آنان داشتن مذهبی جدا از آخوندهای 
حکومت ایران است میخواهم فریادی بزنم به بلندای عظمت  مظلومان سربلند میهنم ایران ‍.
من آرش قادری از پیروان دین یارسان و از کردستان ایران هستم و از تمامی دوستان عزیز که از این صفحه دیدن 
میکنند تقاضا دارم در جهت دادخواهی مردم ستمدیده اقلیتهای دینی اگر مطلبی یا نظری درمورد این موضوع دارند آنرا به آ

ادامه مطلب  

فرشته به زمین خوش امدی  

تولدت مبارك گل نازم

 
 
امروز با شکوهترین روز هست روزی که آفریدگار تو را به جهان هدیه داد
و من میترسم به تو تبریکی بگویم که شایسته تو نباشد
به زمین خوش آمدی فرشته ی مهر و زیبایی
 
 
بازم شادی و بوسه ، گلای سرخ و میخک
میگن کهنه نمی شه تولدت مبارک    تو این روز طلایی تو اومدی به دنیا و جود پاکت اومد تو جمع خلوت ما تو تقویما نوشتیم تو این ماه و تو این روز از آسمون فرستاد خدا یه ماه زیبا یه کیک خیلی خوش طعم، با چند تا شمع روشن یکی به نیت تو یکی از ط

ادامه مطلب  

بازیگران معلول گُل کاشتند/ «پرده‌برداری» از مجسمه نویسنده معروف  

نمایش «پرده برداری» به کارگردانی حسین رحیمی که هنرمندان کم توان ذهنی در آن به ایفای نقش می پردازند و روایت پرده برداری از مجسمه یک نویسنده شناخته شده است در سالن استاد مشایخی میزبان علاقمندان تئاتر است. به گزارش خبرنگار مهر، نمایش «پرده برداری» نوشته روسودی سان سکندو با ترجمه پرویز تائیدی و کارگردانی حسین رحیمی اجرای خود را از سوم شهریور ماه در تماشاخانه استاد مشایخی (تئاتر مان) آغاز کرده است.
 
ین نمایش که کاری از گروه تئاتر «پاپیون» اس

ادامه مطلب  

ارزش زمان و مدیریت آن-1  

پیش نوشت: دوستی با پیام خصوصی شون در پست قبل من رو ترغیب کردند که سخنران ِ موضوع ِ زمان رو عوض کنم. خیلی اتفاقی و از جای دیگری، فایلی از آقای پناهیان پیدا کردم و جلسه اولش رو گوش دادم. قسمت هایی از صحبتهاشون تا اینجا با آقای رائفی پور یکسان بود. فقط باید قول بدین هر جمله ای رو که می‎خونید، دو بار با خودتون تکرار کنید! 
 
1. حرمت ِ زمان، گاهی اوقات از بسیاری از دارایی های دیگر انسان بالاتر است.
2. اگر در هر چیزی در عالم تغییر به وجود بیاید در زمان

ادامه مطلب  

داستان آرايشگر و مشتري  

 
مردي براي اصلاح سر و صورتش به آرايشگاه رفت در بين کار گفت و گوي جالبي بين آنها در گرفت.
آنها در مورد مطالب مختلفي صحبت کردندوقتي به موضوع خدا رسيد.
آرايشگر گفت: من باور نمي کنم که خدا وجود دارد.
مشتري پرسيد: چرا باور نمي کني؟
آرايشگر جواب داد: کافيست به خيابان بروي تا ببيني چرا خدا وجود ندارد؟
شما به من بگو اگر خدا وجود داشت اين همه مريض مي شدند؟
بچه هاي بي سرپرست پيدا ميشد؟ اگر خدا وجود داشت درد و رنجي وجود داشت؟
نمي توانم خداي مهرباني را تصور

ادامه مطلب  

زیر آب زدن چیست؟  

زیر آب کسی را زدن یعنی چه؟زیر آب زدن چیست؟
برای آنهایی که در بخش خصوصی یا دولتی کار و فعالیت می کنند، واژه «نان بریدن» نه تنها غریب و بیگانه نیست، بلکه باید خیلی هم مراقب باشند تا کسی نانشان را آجر نکند. آجرکردن و بریدن نان، روش های مختلفی دارد که در این زمینه به شکلی باور نکردنی پیشرفت کرده ایم.
غیرمتخصصان و بی هنران، حداقل این یکی را خوب بلدند و به کار می بندند. دلیلش هم این است که «سازمان ها مبتنی بر شایسته سالاری نیست» همین هم موجب شده است ت

ادامه مطلب  

60  

ديروز تقريبن به سكوت گذشت. گاهي آدم نمي داند با زندگي چه كند. اين روزها همينطوري است. اما از آمدن پاييز شادم. دلم مي خواهد بعضي كارهاي قديم را بكنم. نقاشي و موسيقي. اما من ديگر آن آدم نيستم. فقط گاهي براي بعضي حال و هواها دلم تنگ مي شود.
مطلب ديگري در فضاي مجازي گذاشتم. آنجا هم زياد خواننده ندارم.شايد هم دنبال كننده هايي كه در فهرستم هستند اينها مي خوانند و احتياط مانع از نظر دادنشان است. به هر حال ديگر زياد مهم نيست. همينكه اين افكار را كلمه و جمل

ادامه مطلب  

59  

دو روز گذشته در جنگ با «ف.ح» بودم. دوباره حرفهاي كهنه سر بر آوردند و دعواها به جريان افتادند. انگار گريزي نيست. او تحليلش از وضع و حال و انگيزه هاي من كالمن درست است. شايد روزهاي آينده توفاني باشند.
ديروز فيلمي از وودي آلن در شبكه اونيكس ديدم. «كارهاي الكي ». هميشه شخصيت اصلي كارهاي او را دوست دارم. يه جورايي شبيه خودم است. البته خودي كه بي هيچ پرده پوشي خودش را بيان مي كند. از طرفي موضوع اكثر فيلم هايش را نيز دوست دارم. رابطه ميان زن و مردها.
امرو

ادامه مطلب  

 

خیلی وقته دلم میخوام چیزی رو بگم ولی حس میکنم اونقدر بزرگ نیستم ک بخوام ب زبون بیارمش...ولی الان میخوام بنویسمش چون واقعا احساس حقارت کردم از اینکه نمیتونم بگم...عشق ما ادما درست مثل عروسک خیمه شب بازیه ما ادما عاشق نمیشیم فقط دنبال ی نفریم تا شبای تنهایی برامون بشه خرس کوچولو وقتی ی عروسک دیگ پیدا کردیم یادمون میره قبلش کی بوده ک با وجودش بهمون ارامش میداده...وقتی از تازه از راه رسیده خسته میشیم یادمون ب قبلی میوفته و فکر میکنیم عاشقیم و عاشق

ادامه مطلب  

صورتجلسه شورای اجرایی اسکودا مورخ 1393/6/27  

بسمه تعالی
در تاریخ ۲۷/۶/۱۳۹۳ جلسه شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری در محل دفتر اتحادیه تشکیل و نسبت به دستور جلسه اعلامی به شرح ذیل بحث و اتخاذ تصمیم شد: با توجه به حضور اعضای محترم کمیسیون ویژه بررسی لایحه جامع وکالت موارد مربوط به این موضوع تفصیلا بررسی شد و مورد بحث قرار گرفت و سپس جلسه وارد دستور شد و با توجه به لزوم بررسی موارد اعلامی کانون های محترم در خصوص اصلاح اساسنامه بدوا دستور همایش کرمان به شرح آتی به تصویب ر

ادامه مطلب  

اطلاعیه مهم کانون وکلای البرز در مورد آزمون وکالت 93  

به اطلاع داوطلبان گرامی شرکت در آزمون وکالت سال 93 در استان البـــرز میرساند  هنگام ثبت نام  جهت آزمون  و قبل از انتخاب استان البرز برای کارآموزی  لزوما"  به نکات ذیل که به تصویب هیئت مدیره کانون رسیده است ، توجه فرمایند :
این کانون برابر تصمیم کمیسیون موضوع تبصره ماده یک قانون کیفیت اخذ پروانه ، تعداد کارآموز مورد نیاز برای استان البرز را 100 نفر به شرح ذیل تعیین کرده است :

ادامه مطلب  

هلسینکی متشکرم !  

امروز ایمیلی برام از کتابخونه رسید که کتاب اصلی ای که برای سمینارم دنبالش هستم رسیده . با خوشحالی رفتم گرفتم . کتاب همین امسال چاپ شده و اولین کتابی هست که در مورد هموسکچوال ها و سیستم حقوق بشر اروپایی نوشته شده . البته که فقط دو صفحه مستقیما مرتبط با موضوع من داشت ولی همینم خیلی خوبه . 
اینقدر هوا خوبه و آفتاب ملایم و عزیز هست که نه انگار که پاییزه . من اینقدر خوشبخت و خوشحالم که نگو . این روزها رو بخاطر میسپرم . روزهای طلایی سال 2014 . سالی که من ص

ادامه مطلب  

 

وارد هفته ی 17 شدم . فکر میکنم شکمم هنوز خیلی کوچیکه . وزنم هم همون اوایل که سه کیلو زیاد شده دیگه فرقی نکرده با اینکه خوب غذا میخورم . 
سر موضوع پایینی قرار شد اگر بچه مون پسر شد از یه نفر که مورد اعتماد هر دو مون هست بپرسیم . رییس مرد که خودش ایرانی و پزشک و روزنامه نگار هست و همسرش فعال حقوق بشر هست و الان توی پارلمان کار میکنه . اگر این دو تا بگن که اگه پسر داشتن اینکارو انجام میدادن من قبول میکنم . دو تا دختر دارن . ولی موضوع نهایی اینه که اگه اون

ادامه مطلب  

 

یه سریال دارم نگاه میکنم . در مورد مسایل خانوادگی . نکته ی جالبی که توش هست اینه که هر زمانی کسی از کوره در بره و یه هو صداش بلند بشه یا عکس العملش متناسب با شدت موضوع نباشه زود بقیه شوکه میشن و فکر میکنن این شخص تراپی لازم داره و مشکل دار شده . واقعا هم همینطوره . من نمیفهمم چطور توی فرهنگ ما هر کسی به خودش اجازه میده از کوره در بره و داد و بیداد کنه . اگه توی همچین شرایطی از بیمارستان بیان ببرنش بستریش کنن حساب کار دستش میاد . حالا اینا هم نمیبرن ب

ادامه مطلب  

روزانه 2 - پیچوندن  

دیشب موقع شام ملینا به بابایی گفت : خب دیگه وسایلو جمع کنید میخوایم بریم آنتالیا .
( من چند روز بود که گیر داده بودم به سفر )
بابایی سریع موضوع رو عوض کرد و در مورد شامو چیزهای مختلف شروع کرد به حرف زدن .
ملینا هم نگاهی به بابایی کرد و با خنده گفت : بابایی خوب می پیجونی ها

ادامه مطلب  

برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع غزه  

 
 
کتابخانه برادران شهید صالحی با مشارکت شهرداری و شورای اسلامی شهراشخانه اقدام به برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع جنگ غزه ویژه کودکان ونوجوانان نموده است.برای شرکت در مسابقه به کتابخانه مراجعه نموده و فرم مسابقه را از کتابدار دریافت نمایید.

ادامه مطلب  

 

Building a Family Libraryبه چه چیزهایی نیاز داریم؟
یک کتابخانه ‌ی خانگی لازم نیست استادانه یا پرهزینه ساخته شود تا بتواند تجربه‌های خواندن پربار فراهم کند. کتاب‌های پرزرق ‌و برق، لزوماً بهترین روش برای تسخیر تخیل کودک نیستند.
  کتابخانه‌ی خانوادگی خوب نیازمند کمی زمان و مکان است. زمان برای پیدا کردن موضوع هايي که تمام سلیقه‌های متفاوت در خانواده را جلب کند و فضا برای نگهداری و لذت بردن از کتاب ها. در اینجا پرسش‌هایی که ممکن است برای طراحی یک کت

ادامه مطلب  

 

تئاتر موزیکال بانوی زیبای من (My Fair Lady) با اجرای آنسامبل اپرای ایرانسرپرست آنسامبل: مجید گرامیانسرپرست موسیقی: مهرداد باباییکارگردان: آرش آبسالانرهبر ارکستر: مهدی پناهیبا همراهی ارکستر پاسارگادبرگزار کننده:شرکت هامین گستر آریامدیر برگزاری: سیدعلی میرمحمدی
6و7 مهرماه 1393، تالار وحدت، ساعت 22
 
خرید اینترنتی بلیط
 

ادامه مطلب  

*موضوع جدید...  

درود دوستان، قصد دارم  از امروز تا آخر هفته اخباری که در وبلاگ من می خونید رو در آخر هفته مورد نقد و بررسی قرار بدم... البته این نقد تنها دلیلی می شه برای صحبت من با شما... امیدوارم منو توی این بخش مورد حمایت خودتون که همون خوندن مطالب و نظر دادن هستش یاری کنید...
با تشکر...

ادامه مطلب  

آشنایی با مراحل یک تحقیق  

 
باسمه تعالی
مراحل تحقیق دانش آموزیبه طور کلی برای انجام دادن
تحقیق علمی می توان 12 مرحله زیر را مورد نظر قرار داد:
1 ـ انتخاب موضوع تحقیق(عنوان)
2 ـ بیان مسأله
3 ـ پیشینه ی تحقیق
4 ـ بیان گزاره های مسأله(هدف / فرضیه / سؤال ها)
5 ـ مشخص کردن متغیرها
6 ـ تعیین ابزار اندازه گیری

ادامه مطلب  

پاسخ صفار زاده در خصوص جمع آوری زنگ  

علیرضا صفارزاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس با اشاره به مصاحبه رئیس سابق هیئت زورخانه‌ای استان تهران با یکی از مطبوعات در خصوص جمع‌آوری ضرب‌زنگ از زورخانه‌ها به دستور فدراسیون ملی زورخانه‌ای اظهار داشت: این هم از آن دست فتنه‌هایی است که فدراسیون جهانی زورخانه‌ای به راه‌ انداخته و ذهن‌ها را به خود معطوف کرده است؛ این خبر کذب محض است و همان‌هایی که پیامک این خبر را زدند باید پاسخگو باشند. همانطور که گفتم این فتنه‌ها

ادامه مطلب  

حالم خوب است...  

از یه جایی به بعد به خودت میگی ...
اصلا چه دلیلی داره به کسی بگم حالم بده؟
اونا چکار میتونن واسم بکنن... جز گفتن یه ناراحت نباش...
در روز اونقدر میخندیو میگی وای... من چقدر خوشحالم که خودتم باورت میشه  واقعا حالت خوبه اما...
شبا وقتی سرتو میذاری رو بالش میگی ن !!! اونقدرا هم خوب نیستم ...
کم کم گریه کردن یادت میره... میریزی تو خودت ... چند وقت بعد میبینی دیگه نمیتونی ...
سر یه موضوع کوچیک گریه میکنی، داد میزنی، میگی چه بلایی داره سرم میاد؟
به خودت فحش میدی ه

ادامه مطلب  

چرا رهبر انقلاب از مذاکرات هسته‌ای حمایت می‌کنند؟  

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در طول یک سال گذشته ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های مذاکره‌کنندگان جمهوری اسلامی ایران، در سخنرانی‌های گوناگون به تشریح دلایل حمایت از تداوم مذاکرات هسته‌ای پرداخته‌اند در آستانه‌ی دور جدید مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ در نیویورک، گزیده‌ای از بیانات رهبر انقلاب درباره‌ی این حمایت‌ها را گردآوری و منتشر می‌کنیم.

 


 

 
 
 اراده‌ی جمهوری اسلامی برای بستن پرونده‌ی هسته‌ای علیرغم خواست دشمن برای تداوم

ادامه مطلب  

"ده نمکی" به دنبال رفع سوءتفاهم ها است/ جای "معراجی‌ها" درتلویزیون خالی بود  

بازیگر سریال معراجی ها گفت: ده نمکی به دنبال رفع سوء تفاهم‌ها میان مردم بود و "معراجی‌ها" نیز باز گوی همین اتفاق است.
 حدیثه تهرانی متولد 1363 است.وی لیسانس مامایی دارد. ولی با توجه به علاقه شدید به حرفه بازیگری رشته تحصیلی خود را رها کرده و بعد از گذراندن یک دوره بازیگری و معرفی به اصلانی در سریال " به کجا چنین شتابان" وارد این حرفه شد. به دلیل تشابه اسمی‌اش با "هدیه تهرانی" مدتی شایعه شده بود که وی خواهر هدیه تهرانی است که این موضوع صحت نداشت. ا

ادامه مطلب  

شاهی که مشروب خوری را حرام کرد!  

شاهی که مشروب خوری را حرام کرد! 
 
یكى از بحث هاى جالب توجه نهج‏البلاغه است كه رهبر و امام حاكم را مافوق قانون نمى ‏شناسد و بلكه او را متعهدترین و عامل ‏ترین كسان در رابطه با قوانین و مقررات مى ‏داند و این خود، درسى قرآنى است كه امام خود تربیت‏شده قرآن كریم بوده است. مع‏الاسف رهبران نامردمى و حاكمان جور و سلاطین خودكامه، به طور كلى خود را دست ‏بالا گرفته و مافوق قانون مى‏ دانند. دكتر لارنس لاكهارت یكى از ایران ‏شناسان، به مناسبتى درباره

ادامه مطلب  

نحوه ی عزل دهیار توسط شورا  

1-بركناري دهيار چگونه و تحت چه شرايط امكان پذير است؟   - بر اساس تبصره ي ذيل بنده ماده ي 68 قانون تشكيلات وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي مصوب 1375، شوراي اسلامي روستا مي تواند دهيار را با اكثريت آرا، بر اساس آيين نامه مرتبط، از مقام خود بركنار و براي صدور حكم عزل به بخشدار معرفي كند، ماده 54 آيين نامه ي اجرايي تشكيلات، انتخابات داخلي و امور مالي شوراهاي اسلامي روستا و نحوه ي انتخاب دهيار مصوب 1378 شرايط پايان يافتن خدمت دهيار و بر كناري وي را بيان

ادامه مطلب  

جشنواره فجر استان بوشهر با معرفی برترینها به کار خود پایان داد  

 مراسم اختتامیه بیست و ششمین جشنواره تئاتر استانی با حضور تعدادی از مسئولان استانی عصر روز یک شنبه در مجتمع فرهنگی هنری شهر بوشهر برگزار شد. حمیده ماحوزی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دراین مراسم ضمن ابراز خوشحالی از این‌که بلاخره شرایطی فراهم شد که بتوان با هنرمندان دور هم جمع شد گفت که تئاتر بوشهر همواره جزو تئاترهای برجسته کشور می‌باشد، وی در ادامه ابراز امیدواری کرد که بتوان با همکاری هنرمندان شاهد اجرا و تمرین روزانه هنرمندان

ادامه مطلب  

تئاتر باید یک دغدغه باشد!  

در یونان باستان که تئاتر شکل و شمایلی به خود گرفت و به عنوان یک هنر مطرح شد طرفداران زیادی را به خود جذب کرد.گویند که تئاتر اولیه در مصر شکل گرفته بود ولی کارشناسان یونان را معرفی میکنند.نمایشهایی به روی صحنه می آمد،گاها سه یا چهار روز به طول می انجامید و اصولا بعد از ظهرها مردم به دیدن تئاتر میرفتند و تئاتر در یک گودی که تپه هایی اطراف انرا گرفته بودند و جایی برای نشستن تماشاچی ها که بر تئاتر سلطه داشته باشند و نظاره گر تئاتری بودند که اکثر ک

ادامه مطلب  

راز شب بارانی...  

نمایش راز شب بارانی آخرین و جدیدترین کار من است که بعد از سه سال دوری از تئاتر در کار جدید خداداد رضایی نقش پلیس را بازی میکنم و خوشحالم که با کسی تئاتر کار کردم که تئاتر را میداند و علمش آگاهست.هنرمندان و همبازی های من توی این کار بسیار برای این اثر زحمت کشیدند و تلاش غیر قابل وصف کردند و من که مدت کوتاهی با این تیم بودم تلاش و علاقه را در چهره این هنرمندان میدیدم،نقشی که من ایفا میکنم کوتاست ولی بسیار دوستش دارم.
 
پنج شنبه و جمعه هفته آتی در

ادامه مطلب  

بیست و ششمین رقابت تئاتر بوشهر در فجر!  

بیست و ششمین جشنواره تئاتر استان بوشهر 27الی30 شهریور ماه سالجاری برگزار خواهد شد.
۱- سیه سول-حسن رضایی/محسن حلوایی
2- عشق در افساید/جمشید طاهریان
3- خاطرات غیر قابل استناد/ابوذر مختارزاده
4- چاقوی دم کرده ی شب/لقمان بحرانی
5- دمام/غلام رضا احمدی
6- گودال/میثم گزی
7- آفره/جعفر کازرونی
8- پنیرک/سهیل عباسی
9- گودو از هلبیله(محمد احمدی)
10- کاندیدا برای خورده شدن(شیما جواد پور)
 داوران جشنواره:
مائده طهماسبی
دکتر رحمت امینی
عباس غفاری

ادامه مطلب  

فقر و فقیر (موضوع متفاوت کنگان من)  

سلام دوستان خوب و مهربانم
قبل رفتنم به مسافرت
 خواستم بهتون عرض ادبی کنم
 و اگر چیزی لازم داشتید  من در خدمتتون هستم
موضوع کوچک و متفاوت تراز  سایر موضوعات وب
 که در موردکنگان است
 راجب فقر و چند عکس متفاوت
در ادامه مطلب
  مواظب خودتون باشید

ادامه مطلب  

اخبار کشوری ::-> شناسایی واسطه های زنجانی در زندان  

حجت الاسلام والمسلمین «غلامحسین محسنی اژه ای» روز دوشنبه در شصت ونهمین نشست خبری خود، با بیان اینکه طی روزهای گذشته دو اتفاق جدید در پرونده موسوم به پرونده نفتی افتاده است، افزود:
 
  در روزهای گذشته مشخص شد، متهم در مقاطعی از سه شناسنامه با مشخصات متفاوت استفاده می کرده است. وی ادامه داد: معلوم شد متهم پرونده از طریق این شناسنامه بهره برداری کرده که از دو جهت خلاف و جرم است. محسنی اژه ای افزود: همچنین متهم توانسته بود در مدت بازداشت با اقدا

ادامه مطلب  

برنامه هنری به مناسبت هفته گرامیداشت دفاع مقدس در اهر برگزار می شود  

آرخا: گروه هنری بسیج قدس شهری به مناسبت هفته دفاع مقدس اقدام به برگزاری برنامه هنری در مجموعه تاریخی شیخ شهاب الدین اهری می کند. این برنامه ها که ساعت 19 روز جمعه 4 مهرماه در محوطه مقابل بقعه شیخ شهاب الدین اهری برگزار می شود، شامل؛ تئاتر دفاع مقدس، نماهنگ، تئاتر طنز و قرائت شعر می باشد.
تهیه و طراحی این برنامه را معین جعفری بر عهده دارد.

ادامه مطلب  
صفحات ادامه نتايج:  1